CCTV

Kamerové systémy.

Poskytujeme projektovanie, montáž, údržbu, revíziu a servis najmä digitálnych kamerových systémov značky  Hikvision, Dahua

Kamerový systém sa používa na nahrávanie videozáznamu súkromných alebo spoločných priestorov. Tento záznam môže slúžiť na usvedčenie páchateľov z rôznej nezákonnej činnosti. Podľa nášho názoru je prínos kamerového systému hlavne psychologický. Prítomnosť kamier, napríklad v obytnom dome, sa ihneď odzrkadlí na správaní sa obyvateľov a čistejších spoločných priestoroch.

Zvyčajne sa skladá z troch súčastí:

  1. Záznamové zariadenie – KAMERA
  2. Nahrávaciezariadenie–DVR/NVR(TurboHD/digital)
  3. Zobrazovacie zariadenie – MONITOR

Nahrávacie zariadenie sa označuje ako DVR (pri Turbo HD) alebo NVR (pri digitáli). Ide v podstate o malý počítač, v ktorom je uložený pevný disk, na ktorom sa uchováva záznam. Beží na ňom špeciálne upravený operačný systém Linux. Ovládanie celého systému a prehrávanie záznamov zvládne aj úplný laik. Celý systém je v slovenskom jazyku.

Ak pripojíte DVR/NVR na internet, môžete si zobraziť  obraz z Vašej kamery na Vašom notebooku, tablete alebo mobilnom telefóne kdekoľvek na svete. Software, ktorý to umožňuje je zdarma dostupný pre Android aj iOS (Apple).

Kamerové systémy ako druh zabezpečenia sú v dnešnej dobe najvyhľadávanejším typom zariadenia na zabezpečenie objektov

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Preto je veľmi dôležité zvoliť vhodné komponenty kamerového systému, ktoré zodpovedajú nárokom sledovaného priestoru, spôsobu spracovania a prenosu dát, odolnosti voči poveternostným podmienkam atď.

Ďalším kritériom výberu kamier sú ich inteligentné funkcie ako napr. detekcia pohybu, detekcia prekročenia čiary, detekcia „zabudnutej batožiny“, detekcia odstránenia objektu, identifikácia osoby, rozpoznanie tváre, biometrická identifikácia a analýza, alarmové funkcie, a funkcie na vylepšenie obrazu ako napr. WDR, BLC, LightCatcher, atď

Kamerové systémy